QLS25ZE-NT8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QLS25ZE-NT8
Manufacturer
Bel Power Solutions
Package / Case
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Package / Case :
8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.43 H 57.9mmx36.8mmx11.0mm
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Output 1 :
3.3V
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Control Features :
Enable, Active Low
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Min) :
36V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Efficiency :
89%
Packaging :
Bulk
Current - Output (Max) :
25A
Series :
QLS25
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Power (Watts) :
83W
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation :
1.5kV
Datasheets
QLS25ZE-NT8
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH