QLS20ZG-NT8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QLS20ZG-NT8
Manufacturer
Bel Power Solutions
Package / Case
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 5V 100W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
20A
Type :
Isolated Module
Voltage - Isolation :
1.5kV
Package / Case :
8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.43 H 57.9mmx36.8mmx11.0mm
Series :
QLS25
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Input (Min) :
36V
Control Features :
Enable, Active Low
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Efficiency :
90%
Power (Watts) :
100W
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max) :
75V
Datasheets
QLS20ZG-NT8
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH