Q8P1BXXY28E
Mfr.Part #
Q8P1BXXY28E
Description
LED INDICATOR 8MM 28VDC IP67
Millicandela Rating :
50mcd
Lens Style :
Round with Domed Top
Ratings :
DC
Voltage :
28V
Operating Temperature (Max) :
85°C
Round
Number of Pins :
2
Termination Style :
Solder Lug
Panel Cutout Dimensions :
0.315 (8.00mm)
Configuration :
Single
1 (Unlimited)
Current :
20mA
Overall Height :
5.1mm
Mount :
Panel
Series :
Q Series
Viewing Angle :
100 deg
Luminous Intensity :
40.0 mcd
Lamp Color :
Yellow
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Ingress Protection :
IP67
Datasheets
Q8P1BXXY28E
Introducing APEM Inc. Q8P1BXXY28E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:28V, Number of Terminations:2, Type:LED, Number of Pins:2, Q8P1BXXY28E pinout, Q8P1BXXY28E datasheet PDF, Q8P1BXXY28E amp .Beyond APEM Inc. Q8P1BXXY28E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.