Q6R3CXXR12E
Mfr.Part #
Q6R3CXXR12E
Description
LED PM INDICATOR RECESSED RED
Panel Cutout Dimensions :
0.24 (6.10mm)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Overall Height :
2.25mm
Lamp Color :
Red
Length :
18.75mm
Single
Type :
LED
Ingress Protection :
IP67
Packing Method :
Bulk
Current Rating :
20mA
100°
Voltage - Rated :
12V
Lens Size :
3mm T-1
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)