Q6R3CXXG12E
Mfr.Part #
Q6R3CXXG12E
Description
LED PM INIDCATOR RECESSED GREEN
Stock
23
In Stock :
23
Product Category :
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
40mcd
Lens Style :
Round with Domed Top
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination :
Wire Leads
Mount :
Panel
Lamp Color :
Green
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Pbfree Code :
yes
Length :
18.75mm
Packing Method :
Bulk
Panel Cutout Dimensions :
0.24 (6.10mm)
Voltage - Rated :
12V
Lens Size :
3mm T-1
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Series :
Q Series
Overall Height :
2.25mm
2
Current Rating :
20mA