Q22P1BZZRYG24E
Mfr.Part #
Q22P1BZZRYG24E
Manufacturer
APEM Inc.
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
INDICATOR 24V 22MM PROM R/Y/G
Stock
7
In Stock :
7
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Size :
18.00mm Dia
Color :
Green, Red, Yellow
Operating Temperature (Max) :
85°C
Lens Color :
White
Package / Case :
Metal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Panel Mount
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.10mm)
Ratings :
DC
Life (Hours) :
100000 hours
HTS Code :
Number of Terminations :
1
Lamp Color :
Green, Red, Yellow
Number of Functions :
1
Forward Current :
20mA
Voltage :
24V Green 24V Red 24V Yellow
Current :
40mA Green 40mA Red 40mA Yellow
Surface Mount :
No
Packing Method :
Bulk
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Millicandela Rating :
50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Luminous Intensity :
50 mcd
Forward Voltage :
24V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Ingress Protection :
IP67
Illumination Color :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Viewing Angle :
100°
Termination :
Quick Connect
Overall Height :
6.5mm
LED
Datasheets
Q22P1BZZRYG24E
Introducing APEM Inc. Q22P1BZZRYG24E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Metal, Number of Terminations:1, Voltage:24V Green 24V Red 24V Yellow, Type:LED, Q22P1BZZRYG24E pinout, Q22P1BZZRYG24E datasheet PDF, Q22P1BZZRYG24E amp .Beyond APEM Inc. Q22P1BZZRYG24E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.