Q22P1BXXW12E
Mfr.Part #
Q22P1BXXW12E
Manufacturer
APEM Inc.
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
INDICATOR 12V 22MM PROMINENT WHT
Lens Size :
18.00mm Dia
Lamp Color :
White
Luminous Intensity :
350 mcd
Ingress Protection :
IP67
Life (Hours) :
100000 hours
Lens Style :
Round with Domed Top
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Ratings :
DC
Package / Case :
Metal
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current :
40mA
Forward Current :
20mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
No
Viewing Angle :
100°
Packing Method :
Bulk
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.10mm)
Type :
LED
Mounting Feature :
Panel Mount
Overall Height :
6.5mm
Lens Transparency :
Diffused
Number of Functions :
1
Operating Temperature (Max) :
85°C
HTS Code :
Forward Voltage :
12V
Configuration :
Single
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)