Q19P1CXXR12E
Mfr.Part #
Q19P1CXXR12E
Description
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT RED
Stock
6
In Stock :
6
Voltage :
12V
Lamp Color :
Red
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Panel Mount
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Lens Size :
10.00mm Dia
Luminous Intensity :
100 mcd
Ratings :
DC
Panel Cutout Dimensions :
0.75 (19.05mm)
Forward Voltage :
12V
Overall Height :
4.75mm
IP67
Operating Temperature (Max) :
85°C
Forward Current :
20mA
Datasheets
Q19P1CXXR12E
Introducing APEM Inc. Q19P1CXXR12E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12V, Number of Terminations:2, Type:LED, Package / Case:Metal, Q19P1CXXR12E pinout, Q19P1CXXR12E datasheet PDF, Q19P1CXXR12E amp .Beyond APEM Inc. Q19P1CXXR12E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.