Q19P1CXXB24E
Mfr.Part #
Q19P1CXXB24E
Description
INDICATOR 24V 19MM PROMINENT BLU
Luminous Intensity :
540 mcd
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions :
0.75 (19.05mm)
Round
Operating Temperature (Max) :
85°C
Lens Size :
10.00mm Dia
Lamp Color :
Blue
Overall Height :
4.75mm
Forward Current :
20mA
Voltage :
24V
Forward Voltage :
24V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Ratings :
DC
Datasheets
Q19P1CXXB24E
Introducing APEM Inc. Q19P1CXXB24E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Package / Case:Metal, Number of Terminations:2, Voltage:24V, Q19P1CXXB24E pinout, Q19P1CXXB24E datasheet PDF, Q19P1CXXB24E amp .Beyond APEM Inc. Q19P1CXXB24E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.