Q19P1CXXB12E
Mfr.Part #
Q19P1CXXB12E
Description
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT BLU
Stock
56
In Stock :
56
Forward Current :
20mA
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Luminous Intensity :
540 mcd
Lens Size :
10.00mm Dia
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Voltage :
12V
Overall Height :
4.75mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Lamp Color :
Blue
Panel Cutout Dimensions :
0.75 (19.05mm)
Ratings :
DC
Forward Voltage :
12V
Datasheets
Q19P1CXXB12E
Introducing APEM Inc. Q19P1CXXB12E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Metal, Number of Terminations:2, Type:LED, Voltage:12V, Q19P1CXXB12E pinout, Q19P1CXXB12E datasheet PDF, Q19P1CXXB12E amp .Beyond APEM Inc. Q19P1CXXB12E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.