Q14F5BXXHY24E
Mfr.Part #
Q14F5BXXHY24E
Description
LED INDICATOR 14MM FLUSH BLACKBE
Panel Cutout Dimensions :
0.55 (14.00mm)
Lens Size :
16.00mm Dia
Lamp Color :
Yellow
Series :
Q14
Millicandela Rating :
250mcd
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Luminous Intensity :
250 mcd
Lens Style :
Round with Flat Top
Panel Cutout Shape :
Round
Forward Current :
20mA
Voltage :
24V
Datasheets
Q14F5BXXHY24E
Introducing APEM Inc. Q14F5BXXHY24E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, Q14F5BXXHY24E pinout, Q14F5BXXHY24E datasheet PDF, Q14F5BXXHY24E amp .Beyond APEM Inc. Q14F5BXXHY24E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.