Q14F1ABXXB220E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Q14F1ABXXB220E
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 220V 14MM FLUSH BLUE
Stock
249
In Stock :
249
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Ratings :
AC
Overall Height :
1.5mm
Lens Style :
Round with Flat Top
Series :
Q Series
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Panel Cutout Shape :
Round
Termination Style :
Solder Lug
Ingress Protection :
IP67
Mounting Feature :
Panel Mount
Panel Cutout Dimensions :
0.55 (13.97mm)
Surface Mount :
No
Lens Size :
10.00mm Dia
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Lamp Color :
Blue
Current :
3mA
Type :
LED
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Configuration :
Single
Luminous Intensity :
100 mcd
Lens Transparency :
Diffused
Operating Temperature (Max) :
85°C
Packing Method :
Bulk
Voltage :
220V
Termination :
Solder
Pbfree Code :
yes
Datasheets
Q14F1ABXXB220E
Introducing APEM Inc. Q14F1ABXXB220E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Type:LED, Voltage:220V, Q14F1ABXXB220E pinout, Q14F1ABXXB220E datasheet PDF, Q14F1ABXXB220E amp .Beyond APEM Inc. Q14F1ABXXB220E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.