Q14F1BXXHO24E
Mfr.Part #
Q14F1BXXHO24E
Description
14MM FLSH BLK CHRM HYP ORG 24VDC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Diffused
Voltage :
24V
Current :
20mA
Lamp Color :
Orange
Ingress Protection :
IP67
Termination :
Quick Connect
Lens Size :
10.00mm Dia
Series :
Q Series
Life (Hours) :
100000 hours
Factory Lead Time :
13 Weeks
Panel Cutout Dimensions :
0.55 (13.97mm)
Panel Cutout Shape :
Round
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
DC
Luminous Intensity :
200 mcd
Datasheets
Q14F1BXXHO24E
Introducing APEM Inc. Q14F1BXXHO24E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, Q14F1BXXHO24E pinout, Q14F1BXXHO24E datasheet PDF, Q14F1BXXHO24E amp .Beyond APEM Inc. Q14F1BXXHO24E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.