Q08F1D152MN0B0S0N0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Q08F1D152MN0B0S0N0
Manufacturer
Songtian Electronics Co., Ltd
Package / Case
Through Hole,P=10mm
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 400V Y5V RADIAL
Manufacturer :
Songtian Electronics Co., Ltd
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.197 Dia (5.00mm)
Thickness (Max) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height - Seated (Max) :
0.413 (10.50mm)
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bag-packed
Failure Rate :
Tolerance :
±20%
Package :
Bag
Series :
CD (Y1)
Lead Style :
Straight
Product Status :
Active
Lead Spacing :
0.394 (10.00mm)
Lead Spacing (mm) :
10
Ratings :
X1, Y1
Voltage - Rated :
400V
Capacitance :
1.5nF
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Package / Case :
Through Hole,P=10mm
Applications :
Safety
Voltage Rating (VDC,VAC) :
400VAC
Introducing Ceramic Capacitors Songtian Electronics Co., Ltd Q08F1D152MN0B0S0N0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-25°C ~ 125°C, Package / Case:Through Hole,P=10mm, Q08F1D152MN0B0S0N0 pinout, Q08F1D152MN0B0S0N0 datasheet PDF, Q08F1D152MN0B0S0N0 amp .Beyond Ceramic Capacitors Songtian Electronics Co., Ltd Q08F1D152MN0B0S0N0 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.