Q07E1D331KQ0T0S0N0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Q07E1D331KQ0T0S0N0
Manufacturer
Songtian Electronics Co., Ltd
Package / Case
Through Hole,P=10mm
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 400V Y5U RADIAL
Manufacturer :
Songtian Electronics Co., Ltd
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height - Seated (Max) :
0.374 (9.50mm)
Features :
Lead Style :
Straight
Lead Spacing (mm) :
10
Voltage Rating (VDC,VAC) :
400VAC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package :
Box
Thickness (Max) :
Applications :
Safety
Ratings :
X1, Y1
Temperature Coefficient :
Y5U (E)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Failure Rate :
Lead Spacing :
0.394 (10.00mm)
Series :
CD (Y1)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Package / Case :
Through Hole,P=10mm
Voltage - Rated :
400V
Size / Dimension :
0.197 Dia (5.00mm)
Capacitance :
330pF
Mounting Type :
Through Hole
Introducing Ceramic Capacitors Songtian Electronics Co., Ltd Q07E1D331KQ0T0S0N0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 125°C, Package / Case:Through Hole,P=10mm, Mounting Type:Through Hole, Q07E1D331KQ0T0S0N0 pinout, Q07E1D331KQ0T0S0N0 datasheet PDF, Q07E1D331KQ0T0S0N0 amp .Beyond Ceramic Capacitors Songtian Electronics Co., Ltd Q07E1D331KQ0T0S0N0 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.