PYKTGCJANF-24.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYKTGCJANF-24.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Max Supply Current :
6mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
5 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
15µA
Height :
990.6μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
JESD-609 Code :
e4
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
PY
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
1.8V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Base Resonator :
Crystal
Mount :
Surface Mount
Frequency :
24MHz