PWR6327WR005JE
Mfr.Part #
PWR6327WR005JE
Description
RES 0.005 OHM 5% 3W 6327
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.268 6.80mm
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
3W
Width :
6.9088mm
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.626Lx0.272W 15.90mmx6.90mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Voltage - Rated :
273V
Series :
PWR6327
Wirewound
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
6.8072mm
Tolerance :
±5%
Base Part Number :
PWR6327
Depth :
6.9mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
5mOhms
Length :
15.9mm
Datasheets
PWR6327WR005JE
PWR6327 Series, Wirewound, 5mOhms, 3W, ±5%, -55°C~275°C