PWR247T-100-2R70F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PWR247T-100-2R70F
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
TO-247-2
Datasheet
Download
Description
RES 2.7 OHM 1% 100W TO247
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Base Part Number :
PWR247T
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
2.7Ohm
Composition :
Thick Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100W
Package / Case :
TO-247-2
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height Seated (Max) :
0.965 24.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Packaging :
Tube
Series :
PWR247T-100
Size / Dimension :
0.620Lx0.195W 15.75mmx4.95mm
Datasheets
PWR247T-100-2R70F
Bourns, Inc. PWR247T-100-2R70F
2.7Ohm, Thick Film,