PWR221T-50-5R00J
Mfr.Part #
PWR221T-50-5R00J
Package / Case
TO-220-2 Full Pack
Description
RES 5 OHM 5% 50W TO220
Stock
287
In Stock :
287
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Base Part Number :
PWR221T
Size / Dimension :
0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.760 19.30mm
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Series :
PWR221T-50
Tolerance :
±5%
Feature :
Current Sense
Resistance :
5Ohms
Supplier Device Package :
TO-220
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Power (Watts) :
50W
Datasheets
PWR221T-50-5R00J
Bourns, Inc. PWR221T-50-5R00J
5Ohms, 50W, Thick Film,