PWR221T-30-1000F
Mfr.Part #
PWR221T-30-1000F
Package / Case
TO-220-2 Full Pack
Description
RES 100 OHM 1% 30W TO220-2
Power Rating :
30W
Lead Pitch :
5.08mm
Voltage - Rated :
2kV
Size / Dimension :
0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm
Max Power Dissipation :
30W
Factory Lead Time :
7 Weeks
Resistance :
100Ohm
Series :
PWR221T-30
Termination :
Radial
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
16.26mm
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-50°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
250V
Additional Feature :
RATED POWER WITH HEAT SINK: 30W