PTV24B-M3/84A
Mfr.Part #
PTV24B-M3/84A
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-220AA
Description
DIODE ZENER 25.8V 600MW DO220AA
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Voltage Tol-Max :
6.98%
Tolerance :
±7%
Mounting Type :
SILICON
Zener Voltage :
25.8V
Diode Type :
ZENER DIODE
HTS Code :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Impedance :
16Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Series :
eSMP®
Package / Case :
DO-220AA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reference Voltage :
24V
2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10μA @ 19V
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Published :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5V @ 200mA
EAR99
Working Test Current :
10mA