PTN1206E9881BST1
Mfr.Part #
PTN1206E9881BST1
Description
RES SMD 9.88K OHM 0.1% 0.4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
9.88kOhm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power Rating :
400mW
Operating Supply Voltage :
200V