PTN1206E5762BST1
Mfr.Part #
PTN1206E5762BST1
Description
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 0.4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
57.6kOhm
Height :
838.2μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
400mW
Max Power Dissipation :
400mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Operating Supply Voltage :
200V