PTN1206E2942BST1
Mfr.Part #
PTN1206E2942BST1
Description
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 0.4W 1206
2
Height :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Power Rating :
400mW
Resistance :
29.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Thin Film
Max Power Dissipation :
400mW
Operating Supply Voltage :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C