PTN1206E2343BST1
Mfr.Part #
PTN1206E2343BST1
Description
RES SMD 234K OHM 0.1% 0.4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power Rating :
400mW
Resistance :
234kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Operating Supply Voltage :
200V
Datasheets
PTN1206E2343BST1
Vishay PTN1206E2343BST1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PTN Series, Thin Film, 234kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C