PTKM25-180SM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PTKM25-180SM
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 25UH 1.33A 150MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
1kHz
Pbfree Code :
No
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Terminal Shape :
ONE SURFACE
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
25μH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
7.62mm
Lead Free :
Contains Lead
Material - Core :
Ferrite
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Number of Functions :
1
Current - Saturation :
250mA
Size / Dimension :
0.340Lx0.340W 8.64mmx8.64mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max DC Current :
1.33A
Tolerance :
±10%
Published :
Depth :
8.64mm
Packaging :
Bulk
Series :
PTKM-SM
Shielding :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Current Rating :
1.33A
Type :
Toroidal
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
PTKM25-180SM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD