PTFA240451E V1 R250
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PTFA240451E V1 R250
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
2-Flatpack, Fin Leads
Datasheet
Download
Description
IC FET RF LDMOS 45W H-30265-2
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Supplier Device Package :
H-30265-2
Frequency :
2.48GHz
Package / Case :
2-Flatpack, Fin Leads
Voltage - Test :
28V
Transistor Type :
LDMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
GOLDMOS®
Current - Test :
450mA
Published :
Voltage - Rated :
65V
Gain :
14dB
Power - Output :
45W