PTF65800K00BYR6
Mfr.Part #
PTF65800K00BYR6
Description
RES 800K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
PTF
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
800kOhms
Size / Dimension :
0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
PTF65800K00BYR6
Vishay / Dale PTF65800K00BYR6
800kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,