PTF65560K00BZEB
Mfr.Part #
PTF65560K00BZEB
Description
RES 560K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
Resistance :
560kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
PTF65560K00BZEB
Vishay / Dale PTF65560K00BZEB
560kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,