PTF65500R00AXEB
Mfr.Part #
PTF65500R00AXEB
Description
RES 500 OHM 1/4W 0.05% AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
500Ohms
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
PTF65500R00AXEB
Vishay / Dale PTF65500R00AXEB
500Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,