PTF654K9900BZR6
Mfr.Part #
PTF654K9900BZR6
Description
RES 4.99K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Axial
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Construction :
Epoxy Coating
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
26 Weeks
Lead Diameter :
0.64 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
Additional Feature :
PRECISION
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
No
Resistance :
4.99kOhm
Composition :
Metal Film
Working Voltage :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR
Datasheets
PTF654K9900BZR6
Vishay / Dale PTF654K9900BZR6
FIXED RESISTOR, 4.99kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,