PT06SE-18-32P(025)
Mfr.Part #
PT06SE-18-32P(025)
Description
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Black Zinc Cobalt Bulk N (Normal) Bayonet Lock
PT06SE-18-32P(025) Overview
PT06SE-18-32P(025) Features
MIL-DTL-26482 Series I, PT series
PT06SE-18-32P(025) Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
PT06SE-18-32P(025) Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER