PT06SE-18-11S(424)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PT06SE-18-11S(424)
Manufacturer
Amphenol Industrial
Description
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Amphenol Industrial
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
PT06SE-18-11S(424) Overview
PT06SE-18-11S(424) Features
MIL-DTL-26482 Series I, PT series
PT06SE-18-11S(424) Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
PT06SE-18-11S(424) Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER