PT06J-14-12S(027)
Mfr.Part #
PT06J-14-12S(027)
Description
CONN PLUG FMALE 12P GOLD SLD CUP
Datasheets
PT06J-14-12S(027)
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 12 Positions Solder Cup Gold Black Zinc Cobalt Bulk N (Normal) Bayonet Lock
PT06J-14-12S(027) Overview
PT06J-14-12S(027) Features
MIL-DTL-26482 Series I, PT series
PT06J-14-12S(027) Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
PT06J-14-12S(027) Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER