PT06J-14-12P(025)
Mfr.Part #
PT06J-14-12P(025)
Description
CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP
Datasheets
PT06J-14-12P(025)
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 12 Positions Solder Cup Gold Black Zinc Cobalt Bulk N (Normal) Bayonet Lock
PT06J-14-12P(025) Overview
PT06J-14-12P(025) Features
MIL-DTL-26482 Series I, PT series
PT06J-14-12P(025) Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
PT06J-14-12P(025) Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER