PT06E-22-36P(SR)
Mfr.Part #
PT06E-22-36P(SR)
Description
CONN PLUG MALE 36P GOLD SLDR CUP
Stock
6
In Stock :
6
Circular Connector Assemblies
Datasheets
PT06E-22-36P(SR)
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 36 Positions Solder Cup Gold Olive Drab Chromate over Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
PT06E-22-36P(SR) Overview
PT06E-22-36P(SR) Features
MIL-DTL-26482 Series I, PT series
PT06E-22-36P(SR) Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
PT06E-22-36P(SR) Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER