PT06CGMSA-20-16P
Mfr.Part #
PT06CGMSA-20-16P
Description
PT 16C 16#16 PIN PLUG
Non-RoHS Compliant
Number of Pins :
16
Datasheets
PT06CGMSA-20-16P
PT06CGMSA-20-16P Overview
The device is equipped with 16 pins.
PT06CGMSA-20-16P Features
PT06CGMSA-20-16P Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
PT06CGMSA-20-16P Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER