PT0603FR-7W0R68L
Mfr.Part #
PT0603FR-7W0R68L
Description
RES 0.68 OHM 1% 1/5W 0603
Tolerance :
±1%
Resistance :
680mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
200mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.2W 1/5W