PSP400JB-100K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSP400JB-100K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 5% 4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Packaging :
Bulk
Composition :
Wirewound
Series :
PSP
Max Power Dissipation :
4W
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.252 Squarex0.787L 6.40mmx20.00mm
Resistance :
100kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
PSP400JB-100K
100kOhm, Wirewound,