PSM11AKB-470R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSM11AKB-470R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 470 OHM 10% 11W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
470Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
PSM
Tolerance :
±10%
Max Power Dissipation :
11W
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Size / Dimension :
1.969Lx0.354W 50.00mmx9.00mm
Height :
10.3886mm
Package / Case :
Radial
Composition :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.409 10.40mm
Packaging :
Bulk
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Factory Lead Time :
33 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Datasheets
PSM11AKB-470R
YAGEO PSM11AKB-470R
470Ohm, Wirewound,