PSK-S5B-24-DIN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSK-S5B-24-DIN
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 24V 5W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Input :
85V~264VAC 100V~370VDC
Type :
Enclosed
Number of Outputs :
1
Feature :
Universal Input
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 1.24 H 76.0mmx31.5mmx31.4mm
Series :
PSK-S5B (5W)
Voltage - Output 1 :
24V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Power (Watts) :
5W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Efficiency :
81%
Pbfree Code :
yes
Current - Output (Max) :
210mA
Mounting Type :
DIN Rail
Voltage - Isolation :
4kV