PSK-10D-15-DIN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSK-10D-15-DIN
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 15V 10W
Stock
24
In Stock :
24
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Number of Outputs :
1 Output
Size / Dimension :
2.99 L x 1.24 W x 1.35 H (76.0mm x 31.5mm x 34.4mm)
Voltage - Output 5 :
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
CUI Inc.
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Status :
Active
Product Category :
DIN Rail Power Supplies
Voltage - Isolation :
4 kV
Isolation Voltage :
4 kVAC
Voltage - Output 1 :
15V
Output Power :
10 W
Product Type :
DIN Rail Power Supplies
Voltage - Output 6 :
Length :
76 mm
Power (Watts) :
10W
Voltage - Output 3 :
Input Voltage :
85 VAC to 305 VAC, 100 VDC to 430 VDC
Current - Output (Max) :
660mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Width :
31.5 mm
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Output 2 :
Height :
34.4 mm
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Mounting Style :
DIN Rail Mount
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Product :
Switching Supplies
Package :
Tray
Features :
Series :
PSK-10D
Brand :
CUI Inc.
Voltage - Output 4 :
Input Type :
1-Phase / Single Phase
Efficiency :
84%