PSK-S25D-48-DIN
Mfr.Part #
PSK-S25D-48-DIN
Description
AC/DC CONVERTER 48V 24W
Stock
5
In Stock :
5
Product Category :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
PSK-S25D (25W)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
500mA
Pbfree Code :
yes
Voltage - Output 1 :
48V
Power (Watts) :
24W
Voltage - Input :
85V~264VAC 100V~370VDC
Voltage - Isolation :
4kV
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
2.13Lx1.44W x 3.78 H 54.00mmx36.6mmx96.1mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C With Derating
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Type :
Enclosed
Mounting Type :
DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
87%