PSK-S20C-3-DIN
Mfr.Part #
PSK-S20C-3-DIN
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 12W
Product Category :
Feature :
Universal Input
Series :
PSK-S20C (20W)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Input :
85V~264VAC 100V~370VDC
Mounting Type :
DIN Rail
Current - Output (Max) :
3.6A
Applications :
ITE (Commercial)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Approval Agency :
CE, cURus
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
Enclosed
Size / Dimension :
1.45Lx1.24W x 2.99 H 36.9mmx31.5mmx76.0mm
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Efficiency :
74%
Voltage - Output 1 :
3.3V
Power (Watts) :
12W
Pbfree Code :
yes
Voltage - Isolation :
4kV