PSK-S15C-15-DIN
Mfr.Part #
PSK-S15C-15-DIN
Description
AC/DC CONVERTER 15V 15W
Series :
PSK-S15C (15W)
Voltage - Output 1 :
15V
Voltage - Input :
85V~264VAC 100V~370VDC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
81%
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Type :
Enclosed
Mounting Type :
DIN Rail
Power (Watts) :
15W
Size / Dimension :
1.45Lx1.24W x 2.99 H 36.9mmx31.5mmx76.0mm
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Feature :
Universal Input
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation :
4kV