PSK-3D-24-DIN
Mfr.Part #
PSK-3D-24-DIN
Description
AC/DC CONVERTER 24V 3W
Stock
16
In Stock :
16
Product Category :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Length :
7.2 mm
Power (Watts) :
3W
Height :
31 mm
Voltage - Output 6 :
Product Status :
Active
Diameter :
2.5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Number of Outputs :
1 Output
Minimum Load Required :
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
Voltage - Isolation :
4 kV
Efficiency :
79%
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Voltage - Output 3 :
Package :
Tray
Temperature Coefficient :
15 PPM / C
Size / Dimension :
2.99 L x 1.24 W x 1.22 H (76.0mm x 31.5mm x 31.0mm)
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Voltage - Output 5 :
Product Category :
Metal Film Resistors - Through Hole
Technology :
Metal Film
Input Voltage :
85 VAC to 305 VAC, 100 VDC to 430 VDC
Product :
Switching Supplies
Resistance :
274 kOhms
Product Type :
Metal Film Resistors
Input Type :
1-Phase / Single Phase
Termination Style :
Axial
Subcategory :
Resistors
Voltage - Output 4 :
Isolation Voltage :
4 kVAC
TE Connectivity
Voltage - Output 2 :
Series :
H8
Output Power :
3 W
Voltage - Output 1 :
24V
Current - Output (Max) :
125mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Features :
Packaging :
Bulk
Tolerance :
0.5 %
Mounting Style :
PCB Mount
Width :
31.5 mm