PSK-3D-12-DIN
Mfr.Part #
PSK-3D-12-DIN
Description
AC/DC CONVERTER 12V 3W
Product Category :
Features :
Voltage - Output 1 :
12V
Series :
PSK-3D
Size / Dimension :
2.99 L x 1.24 W x 1.22 H (76.0mm x 31.5mm x 31.0mm)
Input Type :
1-Phase / Single Phase
Standard Number :
Minimum Load Required :
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Length :
76 mm
Voltage - Output 4 :
Width :
31.5 mm
Voltage - Output 6 :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
78%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Mounting Style :
DIN Rail Mount
CUI Inc.
Input Voltage :
85 VAC to 305 VAC, 100 VDC to 430 VDC
Output Power :
3 W
Voltage - Output 3 :
Power (Watts) :
3W
Isolation Voltage :
4 kVAC
Product Type :
DIN Rail Power Supplies
Product Status :
Active
Product :
Switching Supplies
Height :
31 mm
Voltage - Isolation :
4 kV