PR03000202200JAC00
Mfr.Part #
PR03000202200JAC00
Description
RES 220 OHM 3W 5% AXIAL
Stock
752
In Stock :
752
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
3W
REACH SVHC :
Unknown
Wire/Cable Diameter :
50 μm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Voltage - Rated DC :
750V
Size / Dimension :
0.205Diax0.657L 5.20mmx16.70mm
Operating Supply Voltage :
750V
Military Standard :
Not
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Diameter :
5.2mm
Max Power Dissipation :
3W
Published :
2017
Resistance :
220Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
750V
Axial
Surface Mount :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
FIXED RESISTOR
Vishay PR03000202200JAC00
FIXED RESISTOR, 220Ohm, Metal Film,