PR01000104709JA100
Mfr.Part #
PR01000104709JA100
Description
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
PR01
REACH SVHC :
No SVHC
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Voltage - Rated :
350V
Power Rating :
1W
No
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
350V
Resistance :
47Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Military Standard :
Not
EAR99
Mount :
Through Hole
Operating Supply Voltage :
350V
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.5mm
Vishay PR01000104709JA100
Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, Metal Film,