PR01000103309JR500
Mfr.Part #
PR01000103309JR500
Description
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL
Packing Method :
TR
Lead Diameter :
580 μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
1W
Operating Supply Voltage :
350V
Diameter :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Surface Mount :
Metal Film
Voltage - Rated DC :
350V
Voltage - Rated :
350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistance :
33Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
REACH SVHC :
Unknown
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay PR01000103309JR500
FIXED RESISTOR, 33Ohm, Metal Film,